Inspiratsiooni söögitoa sisustamiseks

Tänapäevastes kodudes on söögituba pigem virtuaalne. Enamasti projekteeritakse avatud lahendused, kus köök, söögituba ja elutuba on sama ruumi tinglikud osad. Ruumi funktsionaalse kasutuse ja ühtse stiili tagamiseks on alati soovitav konsulteerida asjatundjaga. Samas leidub kindlasti ka inimesi, kellel on soov iseenese äranägemise järgi asju teostada. Nii või teisiti on hea endale mõned asjad selgeks teha.

Kui sisustate söögituba ja valite söögilauda:

  • Mõelge järele, mitu inimest peab igapäevaselt laua taha mahtuma. Arvestage iga inimese jaoks ruumi vähemalt 60 cm ja sealjuures tuleks arvestada toolide laiusega.
  • Ruumipaigutuse parema ettekujutuse saamiseks võite söögilaua mõõdud igaks juhuks ka maalriteibiga põrandale märkida.
  • Tuleb arvestada, et ümmargused ja ovaalsed lauad nõuavad inimese kohta veidi rohkem põrandapinda.
  • Kui peres on lapsed ja söögilauda kasutatakse tihti ka muul otstarbel, näiteks töölauana, siis on mõistlik valida täispuidust söögilaud, mis suuremale koormusele hästi vastu peab.

Täispuit on klassikaline materjal ja reeglina ka kõige populaarsem. Samas peab arvestama, et täispuit on üldjuhul kallim. Eelisena saab seda alati vajadusel uuendada või parandada.

Klaasist lauda on lihtne puhastada ja see mõjub ruumis õhuliselt. Korralikust klaasist laud kestab aastaid.

Kivi ja kiviimitatsiooniga, sealhulgas marmor, lauaplaadid näevad välja väga eksklusiivsed, aga on kaalupoolest väga rasked. Sõltuvalt pinnatöötlusest võivad heledamale kivi pinnale jääda kergesti veiniplekid. Tavaliselt on need lauad kallimad kui muust materjalist söögilauad.

Lauajalad võivad olla kas värvitud või roostevabast metallist, mis kestavad kaua. Samas rikutud metalli pindasid võib olla keeruline taastada.

Hinnake oma kodu ühtset stiili ning valige materjal, mis sobib kokku ülejäänud interjööriga.
Olge ettevaatlik järgides hetke trende, sest söögilaud võiks vastu pidada umbes 10 aastat.


Related Posts

Leave a comment